Agnieszka Chosovi Adamczewska

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
514 500 598

Agnieszka 'Chosovi' Adamczewska- zwyciężczyni I edycji programu "Bitwa na głosy" wraz z Piotrem Kupichą. Uczestniczka wielu programów telewizyjnych (Tak to leciało, Pytanie na Śniadanie, Lato Zet i Dwójki i inne).

Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem w klimacie elektronicznego pop-u wraz z producentem, pianistą Adamem Rybakiem. Współpracuje również z wieloma docenianymi muzykami polskiego rynku m.in.: basistą Andrzejem Ruskiem, grającym m. innymi z Hanną Banaszak, harfistką Honoratą Barbarowską, grającą m.in. z Piotrem Rubikiem czy gitarzystą Michałem Koniorem, grającym z Juliuszem Kamilem.

Oferta:
Koncerty z autorskim materiałem oraz możliwość przygotowania materiału na potrzeby klienta w różnych wariantach składu muzycznego zespołu.

Linki:

SINGIEL "Nie pytaj jak":
https://www.youtube.com/watch?v=goQwhXhC1-s

FACEBOOK:
www.facebook.com/ChosoviOfficial

 

Dzieciństwo
W wieku 8 lat jej dryg do muzyki zauważyła nauczycielka Pani Anna Zogata- Bochenek, która wysłała ją na pierwszy festiwal piosenki angielskiej. To właśnie tam odkryła swoje powołanie- zakochała się w śpiewie i byciu na scenie. W wieku 12 lat (2003 r.) podjęła naukę gry na gitarze. Nie wypuszcza jej z rąk do dnia dzisiejszego, bo to dzięki niej komponuje to co w niej drzemie. Od 15-go roku życia (2006 r.), gdy miała już swoje pierwsze kompozycje założyła swój pierwszy zespół rockowy o nazwie The Variants. Dziś występuje jako solowa artystka Chosovi.

Przygoda w talent show
Przełomowym momentem w życiu Chosovi była wygrana w 2011 roku telewizyjnego show, emitowanego na antenie TVP 2 „Bitwa na głosy” z Piotrem Kupichą. Dzięki niemu przeżyła przyspieszony kurs dojrzewania. Odnaleźć się w tamtym świecie było trudno, a adrenalina była nie do opisania- mówi. Zrozumiała wówczas, że walka o marzenia ma sens i że nigdy przenigdy się nie wolno się poddawać. Dzięki temu programowi poznała prawdziwy świat show biznesu, wystąpiła również w „Tak to leciało” wraz z Piotrem Kupichą, "Pytanie na śniadanie", "Lato ZET i dwójki" oraz na deskach wielu dużych scen i festiwali. 

Dojrzałość
Po licznych koncertach z drużyną Bitwy na głosy poczuła, że czas najwyższy na podjęcie kolejnych ważnych kroków. W 2012 roku nagrała swoją pierwszą płytę z The Variants pt. „Motions Liquidity”, nad którym to materiałem pracowała 6 lat pod okiem Pawła Stawarza, wibrafonisty, nauczyciela. Zespół bardzo rozwinął ją muzycznie, a do tego zyskała wspaniałych przyjaciół.
W 2015 roku dojrzała w niej decyzja by rozpocząć solowy projekt. Na swojej drodze spotkała Adama Rybaka (pianistę kompozytora, aranżera, producenta), z którym połączył ją wspólny cel- przelanie inspiracji na muzykę, miłość do niej samej oraz chęć bycia dla innych. Od razu wzięli się do pracy. Niedługo później dołączył do nich Mateusz Skalik, gitarzysta akustyczny i wspólnie postanowili nagrać płytę, nad którą pracują do dnia dzisiejszego. 

Zaproszenie do składu przyjęli również Andrzej Rusek- basista współpracujący między innymi z takimi sławami jak Jose Torres, „Shakin Dudi”, Grażyna Łobaszewska, Hanna Banaszak; Norka Barbarowska- harfistka Piotra Rubika oraz opery krakowskiej; Michał Konior – gitarzysta współpracując z Mietkiem Szcześniakiem, Leszkiem Możdżerem, Juliuszem Kamilem, Wojtkiem Gruszczyńskim i Łukasz Srokowski – perkusista Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Inspiracje
"Muzyka to pośrednik pomiędzy życiem materialnym a życiem duchowym, dlatego tak bardzo kocham śpiewać"- mówi . Siłę do jej tworzenia w pierwszej kolejności czerpie od Pana Boga. Codzienne życiowe przemyślenia, ludzie, marzenia, koncerty idoli, inspirują ją do działania i tworzenia. Jeśli choć jedna osoba, która posłucha twórczości poczuje zrozumienie, miłość, radość, szczęście to wystarczy, by widzieć sens tworzenia.

Aktualności:
Aktualnie Chosovi mocno pracuje nad materiałem na płytę.
Jak sama mówi pojawi się na niej kilka jej własnych kompozycji, ale z pewnością nie zabraknie również utworów Adama, Mateusza oraz ich wspólnych natchnień. W czerwcu 2015 roku miała miejsce premiera pierwszego singla pt. „Nie pytaj jak”, który to singiel daje namiastkę tego, co będzie można usłyszeć na płycie. Będzie to płyta usytuowana w klimatach popowych z dodatkiem szczypty świeżości i subtelności.


Pseudonim artystyczny „Chosovi” (czyt. Kosovi)
To indiańskie imię oznaczające Niebieskiego Ptaka. Indianie to naturalność, dzikość, fakt, że nie ma ograniczeń- czyli wolność. Od dziecka czuła, że te wszystkie cechy są jej  bardzo bliskie, jednak dopiero teraz, poprzez swoją twórczość i całą działalność artystyczną, może w pełni to wyrazić.


Adam Rybak- producent płyty Chosovi.

Autor aranżacji utworów pochodzących z Musicalu ''WEST SIDE STORY'' wykonanych na GALĘ ELLITE MODEL LOOK 2012. Współpracował z wieloma wokalistami - m.in.: Patrycją Golą (współpraca z: Mieczysławem Szcześniakiem, Kayah, Ewą Bem, Edytą Górniak, Adamem Sztabą, Krzysztofem Herdzinem, Piotrem Manią ), Piotrem Brodzińskim („IDOL”, Teatr Rozrywki), Mariuszem Totoszko („Volver,Idol”), Michałem Gaszem (zwycięzca „Szansy na sukces”, współpracuje z Piotrem Rubikiem, Shaleyesh ) Igą Kozacką ( The Voice of Poland, Bitwa na głosy ) Wykonał aranżację płyty Dawida Kwiatkowskiego 9893 UNPLUGGED. Współpracuje z takimi instrumentalistami – m.in.: Klaudiuszem Kłoskiem (trąbka) Kamilem Kułachem (saksofon), Andrzejem Ruskiem (gitara basowa, współpraca: Jose Torres, „Shakin Dudi”, Grażyna Łobaszewska), Tomkiem Muchą (duet z Włodzimierzem Nahornym) Lukasz Kurek ( perkusja ) Kosma Kalamarz ( bas ) Sebastian Ruciński ( gitary ) Mateusz Skalik ( gitary ). 
 
 

Linki:

SINGIEL "Nie pytaj jak":
https://www.youtube.com/watch?v=goQwhXhC1-s

FACEBOOK:
www.facebook.com/ChosoviOfficial

Kontakt:
ChosoviOfficial@gmail.com
tel. 600-001-660

Galeria